6 Ocak 2018 Cumartesi

SAHİ NASILDI ÇOCUK..??

  Mahalle aralarında gruplar kurup anne baba seslenene dek koşup doyasıya oynayan, kavanozunda misketi olan ,çoğu zaman uçurtmasını kendi yapan ,yapamıyorsa poşete ip bağlayan çocuklardı onlar. Annesinin işi çıkınca okul dönüşü komşuda annesini bekleyen, komşunun emanete gözü gibi baktığı..
Peki şimdi ne oldu bize.?
Dünya kirlendi diyoruz sadece Dünya mı?
  Ağlamamak için yutkunduğum boğazımın düğümlendiği ana haberler var artık, neredeyse her gece çocuklara yapılan istismar ve şiddet içeren haberler, yayınlandıkça yerine yeni haberler... Çocuk yetiştirmeyi konu alan kitaplara her yeni gün yenisi eklenirken, sevginin kitabı var mı peki ; vicdanın ,merhametin..
Çocuğum bu yaşta ne kadar zeki.! Bak sana akıllı cihazı nasılda kullanıyor.
Çocuk akıllı cihazla bir köşededir artık, sustu şimdi uslu uslu oturuyor. Kitaba göre uyku saati olmalı otoriter olunmalı ki çocuk şımarmasın, oyunun saati olmalı ,sizle geçireceği zamanında süresi varmış yarın akşama kadar kreşte yada bakıcıda olucak zaten. .Akşamda yemek sonrası yine aynı şeyler. Çocuğuna, ne güzeldi eskiden çocukluğumuz deme şansı bırakmayan aileler.!!
Bence yeni bir kitap alın kendinize..
http://www.reytingtv.com/deniz_ozmen_sahi_nasildi_cocuk_yazi41.html

2 yorum:

  1. Rabbim sonumuzu hayır etsin gerçekten nereye gidiyoruz böyle bilmiyorum çok güzel bir yazı olmuş yüreğinize kaleminize sağlık sevgiler ❤

    YanıtlaSil
  2. Evet maalesef ki gereken değerin çocuklara verilmediği, daha kötü günler bizi bekliyor sanırım. Bize düşen çok basit değerlerimize sahip çıkmak ve vicdanımızı dinlemek. Umarım herkes duyarlı olur ve her şey normale döner sayfamda sizi görmek çok güzel sevgiler..:)

    YanıtlaSil

VFX PRO FONDÖTEN VE BAZ

Bende merak uyandıran kullanmak için elimdeki ürünlerin bitmesini beklediğim Türkiye'de üretildiğini ve 'helal sertifikalı ' old...

Populer Yayınlar